Strona główna
Porównanie pakietów hostingowychRejestracja i parkowanie domen.Aktualne promocjeAktualnie obowiązujący regulamin.Kontakt,pomoc,informacje o nas.

Domeny internetowe


Witamy: 3.235.20.185
    

Obsługa domen:

Domeny internetowe są nieodłącznie związane z usługami hostingowymi. Oprócz standardowej obsługi domen, polegającej na ich zaparkowaniu na naszych serwerach DNS, oferujemy również sprzedaż nowych domen oraz przedłużenie abonamentu domen. Ponieważ obsługujemy dużą ilość domen zarówno krajowych, europejskich oraz globalnych, posiadamy konkurencyjne ceny zakupu nowych oraz przedłużenia abonamentu już istniejących domen.

Wraz z zakupem któregokolwiek z naszych pakietów hostingowych, uzyskujecie Państwo równocześnie prawo do przekierowania na nasze nameservery swoich obecnych lub przyszłych domen oraz ich pełną obsługę. Ceny te dotyczą również zakupu pakietów połączonych z aktualnymi promocjami organizowanymi przez nas.     

Nowa domena:

     W przypadku zakupu nowej domeny za naszym pośrednictwem, konieczne jest podanie nam pełnych danych wymaganych do jednoznacznego określenia właściciela domeny oraz nazwy domeny. Jeżeli nazwa domeny jest wolna i możliwa do rejestracji, cała procedura związana z jej rejestracją oraz przekierowaniem na nasze nameservery następuje z chwilą podania nam danych oraz wniesienia opłaty za zakup domeny. W zależności od pory dnia oraz rodzaju domeny, proces rejestracji domeny trwa od jednej godziny do 24 godzin. Po zarejestrowaniu domeny oraz jej włączeniu na poziomie rejestratora, domena natychmiast jest obsługiwana przez nasze serwery nazw i jest widoczna w internecie.     

Przedłużenie domeny:

     Natomiast procedura opłaty za przedłużenie czasu ważności istniejącej domeny polega na wniesieniu do nas wymaganej, zależnej od typu domeny opłaty. Przedłużenie czasu ważności następuje z chwilą zaksięgowania wpłaty na naszym rachunku. Przedłużenie domeny oraz możliwość zaoferowania podanych w cenniku cen jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy domena znajduje się na naszym koncie u rejestratora domen.
Jeśli obsługa domeny jest prowadzona przez zewnętrzną firmę, istnieje możliwość przeniesienia obsługi domeny do nas. Procedura przeniesienia domeny do nas jest stosunkowo prosta. Wymaga wykonania następujących kroków:
  • Zgłoszenie nam faktu transferu domeny
  • Zgłoszenie dotychczasowemu rejestratorowi faktu przeniesienia domeny
  • Uzyskanie od niego tzw. kodu AUTHINFO, niezbędnego do przeniesienia domeny
  • Podanie nam tego kodu
  • Resztę procedury związanej z transferem wykonujemy już sami
Po zakończeniu procedury transferu domeny do nas, podajemy Państwu dane autoryzacyjne do obsługi domeny, pozwalające na samodzielne zarządzanie domeną, w tym na zmianę adresów nazw oraz zmianę danych właściciela domeny.     

Nasze nameservery:

Nameserver IPv4 IPv6
1.ns1.yoursoft.pl[79.137.70.127][2001:41d0:602:27f:79:137:70:127]
2.ns2.yoursoft.pl[91.150.162.71][not yet]

 Authority record: yoursoft.pl. IN  SOA ns1.yoursoft.pl bok.hostfast.eu (2023120406 14400 3600 604800 60)

 Nameservery 1 i 2 aktualnie dostepne. 3 i 4 w fazie testowania.

Rejestrując nową domenę przypisaną do naszych DNS lub dokonując zmian w swoich strefach, należy pamiętać, iż czas sychronizacji pierwszego i zapasowego nameserwera wynosi około 30 minut, przy czym nameserwer podstawowy zmiany uwzględnia praktycznie natychmiast, natomiast nameserver secondary maksymalnie do pół godziny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.