Strona główna
Porównanie pakietów hostingowychRejestracja i parkowanie domen.Aktualne promocjeAktualnie obowiązujący regulamin.Kontakt,pomoc,informacje o nas.

Przegląd komunikatów z BOK serwera.

Data Treść
2020-01-12 Certyfikaty SSL.
Umożliwiamy skonfigurowanie bezpłatnych certyfikatów SSL dla domen (w tym również WILDCARD). W przypadku używania certyfikatów SSL umożliwiamy również włączenie opcji HSTS. W celu aktyacji certyfikatu i (lub) HSTS proszę o kontakt ze swoim opiekunem.
2020-01-10 DKIM,DMARC,SPF
Umożliwiamy skonfigurowanie poczty e-mail i umożliwienie jej uwiarygodnienia poprzez konfigurację DKIM, DMARC oraz SPF. W celu aktywacji tych opcji proszę o kontakt ze swoim opiekunem.
2015-01-27 Zmiana cen domen.
W związku ze wzrostem kursu USD do PLN, nie jesteśmy w stanie utrzymać dotychczasowych cen domen globalnych. Od dziś obowiązuje nowy cennik zakupu oraz przedłużeń domen globalnych.
Aktualne ceny można zobaczyć w cenniku domen hostfast.eu.
2014-08-15 Cięcie mielonki.
Ponieważ zaobserwowaliśmy wzmożoną działalność spamerów oraz zwiększający się napływ mielonki na skrzynki klientów, w celu ograniczenia takiego niepożądanego działania uruchomiliśmy kontakt naszych serwerów pocztowych z serwerami RBL.
Powinniście to Państwo odczuć przez znaczące ograniczenie napływu niechcianych wiadomości do Państwa skrzynek pocztowych. Admin
2011-04-08 Nowa funkcjonalność poczty.
Udostępniliśmy Państwu możliwość pobierania poczty z innych serwerów. Opis konfiguracji znajduje się na forum.
2011-02-26 Aktualizacja serwera pocztowego
Został zaktualizowany serwer pocztowy. Zmiany jakie zostały przy okazji wykonane to wbudowanie w niego obsługi SPF, obsługę IPv6 oraz automatyczne rozpoznawanie adresu IP wysyłającego.
2010-10-01 Promocja domen europejskich.
Do końca 2010 roku - rejestracja nowej domeny .EU wynosi tylko 5PLN brutto ! Zapraszamy do skorzystania z tej promocji.
2010-04-22 Niedostępność serwera.
Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez obsługę naszej serwerowni, nasze serwery zostały wytypowane do przeniesienia do nowo uruchomionej serwerowni. Niestety w związku z tym, w dniach 25.05.2010 lub 26.05.2010 serwery będą niedostępne w godzinach nocnych, pomiędzy 22.30 a 7.30 w jednym z w/w dni.
2010-01-12 Aktualizacja DirectAdmin.
Zainstalowano aktualizację panelu zarządzania kontem. W najbliższym czasie zostanie zaktualizowane oprogramowanie serwera.
2009-10-26 Aktualizacja oprogramowania serwera.
W dniu dzisiejszym wykoana została aktualizacja oprogramowania serwera:
 • serwer www
 • php
 • phpmyadmin
 • klient poczty RoundCube
 • serwer ftp

2009-09-01 Zwiększenie parametrów kont.
Z dniem 1 września 2009 r. zwiększyliśmy parametry kont. Powiększenie dotyczy zarówno powierzchni dyskowej jak i dozwolonego transferu.
2009-06-19 "Podkręcenie" filtru antyspamowego.
W związku z zauważonym przez nas, wzmożonym przysyłaniem na konta pocztowe naszych Klientów przesyłek w stylu: `Jeżeli wyrażasz zgodę kliknij TAK`, zostały zaostrzone reguły filtru rozpoznającego wiadomości jako niechciane. Ewentualne własne życzenia dotyczące działania SpamAssassin możecie Państwo skonfigurować indywidualnie dla swojego konta z poziomu panelu zarządzania kontem.
2009-06-09 Nowa funkcjonalność serwera FTP.
Od dnia dzisiejszego nasz serwer FTP współpracuje z oprogramowaniem antywirusowym, w związku z czym zwiększa się bezpieczeństwo danych zgromadzonych na Państwa kontach. Wgrywane na serwer pliki są skanowane pod kątem zawartości wirusów, trojanów itp.
2009-04-10 Groźny wirus !!!
W Sieci rozpowszechnia się wirus groźny dla używających Total Commander do obsługi FTP. Pokrótce: - Robak typu Malware. - Pochodzi z zarażonego komputera użytkownika, który łączy się z FTP danego serwisu - Pobiera ustawienia FTP (loginy, hasla), po czym lączy się z serwisami, atakuje pliki index* oraz login* nadpisujac zakodowanym hashem javascryptu, który po zdekodowaniu tworzy ukryty iframe, w rezultacie uzyskujac dostep do wszystkich zasobów serwisu z poziomu www. Najlepiej przeskanować swój komputer programami Trojan Remover + nod32 oraz NIE PRZECHOWYWAĆ HASEŁ.
2009-04-08 Restart serwera
Zauważyliśmy spowolnienie pracy serwera. Ponieważ działanie wszystkich usług wygląda na normalne, a nasze testy wykazują wolniejsze działanie serwera, zmuszeni jesteśmy do zrestartowania maszyny w celu przywrócenia do normalnej wydajności. Przerwa w działaniu serwera - około 2 minut. Za niedogodności przepraszamy, jednak uważamy, że zrestartowanie maszyny przywróci jej normalną wydajność.
Z poważaniem:
bok@hostfast.eu
2009-02-16 Rekompilacja PHP.
W dniu dzisiejszym do PHP doinstalowaliśmy pakiet imagick, służący do obróbki plików graficznych oraz memcache.
2009-02-15 Zmiany w Regulaminie.
W dniu dzisiejszym wprowadzono zmiany do Regulaminu. Dotyczą one głównie korzystania z kont testowych.
2009-01-29 Awaria w DataCenter
W dniu dzisiejszym, pomiędzy godziną 11:40 a 11:50 wystąpił problem z siecią naszego DataCenter. Powodem problemu był "pad" zasilania w całym DC.
2009-01-28 Aktualizacja oprogramowania serwera.
W dniu dzisiejszym zostały zaktualizowane następujące usługi serwera:
 • serwery DNS
 • serwer PostgreSQL
 • openssl
 • php
 • serwer www

2009-01-24 Aktualizacja oprogramowania serwera.
W dniu dzisiejszym zostały zaktualizowane następujące usługi serwera:
 • Serwer www
 • PHP
 • Serwer MySQL

2008-10-19 Zmiana parametrów kont hostingowych.
Z dniem dzisiejszym zostały wprowadzone zmiany do pakietów hostingowych. Wszystkie pakiety posiadają brak ograniczeń dotychczas obowiązujących, dotyczących ilości parkowanych domen, kont e-mail, kont ftp. Ograniczone jest jedynie zarządzanie DNS oraz dostęp SSH do serwera oraz oczywiście obowiązują dotychczasowe limity miejsca na dysku oraz dopuszczalnego transferu.
2008-10-09 Zmiana serwera DNS.
W związku z uruchomieniem drugiego serwera hostingowego, wkrótce nastąpi zmiana adresu IP zapasowego serwera DNS o nazwie: ns2.yoursoft.pl. Osoby, które mają przypisany do swojej domeny drugi nasz DNS po adresie IP, będą musiały go zmienić. Adres IP drugiego serwera: 91.203.132.94.
2008-10-03 Zwiększenie wydajności serwera.
W celu zwiększenia wydajności serwera, zmieniliśmy organizację położenia danych na dyskach serwera. Obszar przeznaczony na www, pocztę oraz bazy danych został rozłożony na oddzielnych dyskach, co spowoduje wzrost prędkości działania serwera. Przygotowania do tej zmiany trwały od tygodnia i zostały wykonane w godzinach nocnych bez żadnych przerw w działaniu serwera. Cała operacja przełączenia obszarów dysków (po wcześniejszych przygotowaniach, zmianie partycjonowania dysków itp.) trwała około 10 sekund.
2008-10-01 Awaria sieci !
W dniu 01.10.2008 r w godzinach rannych, około godziny 9 wystąpiła awaria w DataCenter. Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi co do przyczyn, jednak ze względu na zniknięcie całej sieci naszego DC z internetu, podejrzewamy awarię głównego routera DC. Przerwa trwała ok. 10 minut, po czym wszystko wróciło do normy.
2008-09-01 Zwiększenie limitów dla kont.
Z dniem dzisiejszym podnieśliśmy limity transferu dla wszystkich dostępnych u nas pakietów hostingowych. Zwiększenie limitów transferu dotyczy wszystkich klientów: obecnych i przyszłych i nie ma wpływu na zmiany w cenach pakietów. Zmiana ta zostaje wprowadzona na stałe.
2008-08-15 Przerwa techniczna.
W dniu 20.08.2008 r w godzinach 10 - 12 planowana jest przerwa techniczna, związana z aktualizacją oprogramowania serwera. Aktualizacja ma na celu uodpornienie serwera na ataki typu DOS i niestety nie ma możliwości przeprowadzenia jej w godzinach nocnych, ze względu na godziny pracy DataCenter. Wymagany dla tej operacji specyficzny dostęp do serwera został nam udostępniony w w/w godzinach i musimy po prostu dostosować się do sposobu pracy DataCenter.
2008-08-01 Aktualizacja serwerów DNS.
Nastąpiła aktualizacja oprogramowania naszych nameserwerów. Zainstalowana wersja serwerów DNS powinna być odporna na niedawno ogłoszoną dziurę, pozwalającą na fałszowanie odpowiedź z DNS.
2008-06-20 Wymiana dysku zakończona.
Dysk został wymieniony, system zainstalowany, dane klientów wgrane z kopii, serwer działa stabilnie, koniec kłopotów.
2008-06-20 Konieczna wymiana dysku.
Będzie konieczna wymiana dysku. W związku z tą niestety konieczną wymianą dysku, serwer będzie nieczynny od soboty (21-06-2008) od godziny 16.00 aż do momentu uruchomienia systemu i przywrócenia danych z kopii bezpieczeństwa.
2008-06-19 Problemy z dyskiem.
Mamy kłopoty z jednym z dysków. Błedy zgłasza dysk systemowy. Serwer pracuje na rezerwowej konfiguracji. Ustalamy najdogodniejszy i możliwie najszybszy termin wymiany dysku na sprawny.
2008-06-09 Greylisting.
Zakończono instalację tzw. greylist'y . Szara lista zostanie włączona dla wszystkich użytkowników kont pocztowych.
2008-05-10 Serwery SQL Firebird i Postgree.
Na serwerze zaktualizowano serwery baz danych SQL: Firebird-2 i Postgre-8. W przypadku potrzeby uruchomienia bazy danych dla kont zainstalowanych na naszym serwerze, prosimy o kontakt z BOK serwera. Kod binarny serwerów został skompilowany tradycyjnie pod kątem optymalizacji dla procesorów serwera.
2008-05-06 Start forum.
W naszym serwisie zainstalowano forum dotyczące ogółu tematów związanych z działaniem hostingu. Dostępna jest też w "miarę" polska dokumentacja dotycząca panelu DirectAdmin.
2008-05-04 Zmiana wersji klienta poczty Squirrelmail.
Obecna wersja posiada poprawnie działający w języku polskim interfejs.
2008-05-03 Filtr spamu działa już poprawnie.
Jednak troszkę przydużo spamu (oznaczonego ale jednak) dociera na konta klientów. Postanowiliśmy serwer pocztowy wyposażyć w mechanizm greylist, co powinno znacznie zredukować napływający spam. Ujemną stroną może być minimum pięciominutowe opóźnienie w dostarczeniu wiadomości do skrzynki pocztowej, ale za to trafianie spamu do skrzynek pocztowych będzie sporadyczne.
2008-05-02 Trwa tuning serwera pocztowego
Uczymy intensywnie filtr antyspamowy poprawnego rozpoznawania poczty niechcianej jak również poczty "czystej".
2008-05-01 Zakończono instalację serwera w nowym miejscu.
Jesteśmy wpięci do głównego routera kartą 100MBit z pełnym pasmem 100MBit/s. Główny router Data Center z kolei obsługuje łącza różnych operatorów o łącznej przepustowości 72 GBit .
2008-04-30 Przenosiny serwera do nowego centrum danych.
Przenosiny serwera do nowego centrum danych.